Sprawa dla reportera

Pierwszą część poświęcimy dramatycznej historii czterdziestu osób, do niedawna mieszkańców lubelskiej kamienicy, które straciły dach nad głową po tym jak w mieszkaniu ich sąsiada wybuchła butla z gazem. Część lokatorów znalazła spokojną przystań u rodzin, jednak większość została skierowana czasowo do Centrum Interwencji Kryzysowej, gdzie jak przekonują, spotkali się z nieludzkim traktowaniem przez władze ośrodka. Muszą zapisywać dokładne godziny wyjścia z terenu placówki oraz powrotu do niej, muszą tłumaczyć się, gdzie i w jakim celu opuszczają Centrum, nie mogę wychodzić z pokoi po 22, nie maja kluczy do przydzielonych im pomieszczeń, władze ośrodka przeszukują ich prywatne rzeczy a dzieci nie mogą się bawić na podwórku przed budynkiem, ponieważ hałas przeszkadza pracownikom. Trwa swoisty ping - pong między Urzędem Miasta a prywatnymi właścicielami kamienicy, kto powinien zatroszczyć się o dach nad głową dla bezdomnych.

Druga część programu to powrót do sprawy młodego, utalentowanego piłkarza Sebastiana, który uległ tragicznemu wypadkowi podczas meczu i jest sparaliżowany. W ocenie lekarzy istnieje duże prawdopodobieństwo znacznej poprawy zdrowia Sebastiana, ale wymaga to specjalistycznej, długotrwałej i kosztownej rehabilitacji. Dzięki widzom, którzy wpłacili datki na konto uruchomione przez Caritas Polska oraz dzięki Fundacji Piłkarstwa Polskiego, której członkowie poznali Sebastiana na antenie TVP, chłopiec zgromadził pieniądze na wielomiesięczną rehabilitację, której efekty już widać. Ekipa programu udała się z kamerą do ośrodka, w którym Sebastian wraca do zdrowia i nagrała kontynuację jego historii, żeby Widzowie programu mogli zobaczyć, w jaki sposób zostały spożytkowane ich pieniądze. Nie bez znaczenia jest również gest kapitana reprezentacji Polski Roberta Lewandowskiego który nagrał dla Sebastiana film, w którym życzy mu dużo siły, hartu ducha i szybkiego powrotu do pełnej sprawności.

Kolejna część będzie kontynuacją sprawy czteropokoleniowej rodziny, której spalił się stary, rodzinny dom. Dzięki niezawodnym Widzom Programu, a przede wszystkim dzięki ich hojności udało się odbudować dom, który wielkością i rozmachem przypomina hotel! Ekipa programu udała się z kamerą, żeby zarejestrować pierwsze chwile członków rodziny w nowym domu. Dziś niedawni pogorzelcy chcieliby podziękować Widzom oraz tajemniczemu Józkowi z Tatr, budowlańcowi, który obejrzał Sprawę dla Reportera i poruszony historią naszych bohaterów włączył się w pomoc wraz z własną ekipą budowlaną. Wdzięczni właściciele wciąż mogą uwierzyć, że to nie jest sen!

Ostatnia sprawa to kolejny sukces Widzów Sprawy dla reportera. Chory na SMA Bartuś Przychodzki otrzymał najdroższy lek świata. Chłopiec do niedawna, jak określali to rodzice - lał się przez ręce. Dziś potrafi usiąść, porusza rękami. Widzowie Sprawy dla reportera zebrali niemal 200 tysięcy złotych dla Bartusia.