Sprawa dla reportera
W pierwszej odsłonie poruszymy sprawę pani Joanny, wykształconej ekonomistki, która przeprowadziła się z miasta na wieś, gdzie znalazła miłość u boku pana Pawła rolnika. Kobieta popadła w konflikt z sąsiadami męża, ponieważ zwróciła im uwagę, że źle traktują zwierzęta gospodarskie oraz że prowadzą krowy całą szerokością publicznej drogi, co uniemożliwia przejazd innym mieszkańcom wsi. Drobne kłótnie i sprzeczki eskalowały w spór dramatyczny w skutkach. Sąsiedzi dopuścili się pobicia pana Pawła, złamali mu nos, uderzyli też w twarz nieletnią córkę pani Joanny. Bohaterka reportażu nagrała wiele agresywnych, wulgarnych i niemoralnych zachowań sąsiadów, żeby mieć dowody w licznych postępowaniach toczących się w prokuraturze, jednak obecnie te nagrania stanowią dowód przeciwko pani Joannie, ponieważ sąsiedzi zarzucili jej uporczywe nagrywanie. Wyczerpana psychicznie Joanna korzysta z pomocy psychiatry i błaga ekspertów o pomoc, pragnie spokojnego życia, jednak do pojednania potrzebna jest wola dwóch stron.
W drugiej części poruszymy sprawę pana Grzegorza, który czuje się pokrzywdzony przez byłą żonę oraz sądy orzekające w sprawie rozwodu i podziału małżeńskiego majątku. Grzegorz został wyrzucony z mieszkania, które jak twierdzi, kupił głównie z własnych pieniędzy, a dziś sąd przyznał je byłej żonie. Następnie został skazany za nękanie i stalking, ponieważ próbował dostać się do spornej nieruchomości wielokrotnie pukając do drzwi i wchodząc po drabinie przez balkon. Ponadto został ukarany za znęcanie się psychiczne, poniżanie, lekceważenie i wyzywanie słowami obraźliwymi współmałżonki. Mężczyzna nie zgadza się z wyrokiem i przedstawia liczne nagrania i dowody, że małżeństwo było szczęśliwe i zgodne, a żona prowadziła pamiętnik, w którym zapisywała romantyczne momenty oraz drogie prezenty od męża.
W ostatniej części poruszymy sprawę pana Krystiana, syna cenionego dziennikarza Telewizji Polskiej, autora programu, „Zawsze po 21:00”. Pan Krystian mieszka na terenie Brodnickiego Parku Krajobrazowego - ziemi wybranej i ukochanej przez jego ojca. Na tym pięknym, chronionym terenie ma zostać wycięty duży teren lasu pod budowę 18 domów. Jak twierdzi bohater i inni mieszkańcy okolicy, inwestycja nie jest zgodna z prawem, dokona trwałego uszkodzenia rzeźby terenu, a także będzie miała negatywny wpływ na walory przyrodnicze poprzez zanieczyszczenia m.in. hałasem, światłem czy transportem materiałów pod budowę. Zdesperowani mieszkańcy szukają pomocy w programie aby zatrzymać kontrowersyjną inwestycję.