Sprawa dla reportera

W pierwszej części zajmiemy się sprawą małego Tymka, który choruje na rdzeniowy zanik mięśni - śmiertelną chorobę o podłożu genetycznym. Jedynym ratunkiem jest kosztowna, nowoczesna, terapia. Jednak to nie koniec dramatu, jaki dotknął rodzinę chłopczyka, ponieważ jego matka będąc jeszcze w ciąży zachorowała na raka szyjki macicy. Walka o jej własne zdrowie zeszła na drugi plan, ponieważ kobieta całą swoją energię poświęca na zebranie pieniędzy na leczenie ukochanego dziecka. Rodzice są bezradni, dlatego poprosili program o pomoc. Dzięki uprzejmości Caritas zostanie uruchomiony SMS, a widzowie „Sprawy” będą mogli dorzucić swoją cegiełkę, aby wesprzeć rodzinę.


Kolejna część zostanie poświęcona problemowi pani Agnieszki, która od ponad pół roku nie widuje dwójki swoich dzieci, ponieważ, jak twierdzi, ich ojciec ukrywa je przed nią. Kobieta nie wie nawet, czy dziewczynki w ogóle przebywają na terenie kraju. Poszukiwaniom nie można nadać biegu, ponieważ ojciec ma pełnię praw rodzicielskich, natomiast według ostatniego postanowienia sądu – dziewczynki powinny być przy matce. Za dziewczynkami tęsknią dziadkowie macierzyści oraz siostrzyczki cioteczne, które nie rozumieją, dlaczego utraciły kontakt z córkami pani Agnieszki.


W trzeciej części powrócimy do sprawy pani Pauliny, która dzięki pomocy ekspertów programu odzyskała opiekę nad synem. Zgodnie z najnowszym postanowieniem sądu, który uzasadniając swoją decyzję powtórzył argumenty za ekspertami „Sprawy dla reportera”, dziecko ma być przy matce. Do tej pory kobieta miała bardzo ograniczony kontakt z synem, ponieważ, jak twierdziła, izolował go od niej jego ojciec.


Ostatnia część programu będzie poświęcona sprawie pani Henryki, która jest w konflikcie z sąsiadką. Kobiety wspólnie zamieszkują stary, poniemiecki budynek. Jak twierdzi bohaterka reportażu – jej sąsiadka bezprawnie zajęła pokój, który przy początkowym podziale domu na idealne 3 części przypadł pani Henryce. Konflikt między rodzinami trwa od pokoleń. Pani Henryka błaga o pomoc w odzyskaniu pomieszczenia