Sprawa dla reportera

1) Angelika, która mimo, że od urodzenia mieszka w Polsce, nie ma polskiego obywatelstwa. Bohaterka zwana ,,Panną Nikt” razem ze swoją mamą - Larysą, która jest Rosjanką, wielokrotnie szukała pomocy urzędników, aby móc zdobyć obywatelstwo, które pozwoli jej na legalne zatrudnienie, wynajęcie mieszkania oraz normalne życie. Niestety za każdym razem spotyka się z murem systemu, który nie był w stanie pomóc w rozwikłaniu wielopiętrowej piramidy zaniedbań w związku z przyznaniem obywatelstwa. Kobieta żyje jako bezpaństwowiec. Walczy również o zabezpieczenie bytu swoich dzieci w przyszłości, na których aktach urodzenia także widnieje wiele pomyłek.

2) Historia mieszkańców gdańskiej kamienicy, w której pewien restaurator postanowił otworzyć lokal gastronomiczny. Sytuacja jest o tyle trudna dla mieszkańców, że przedsiębiorca nie pytając o ich zdanie, przejął ich piwnice, urządził w nich magazyny swojej restauracji oraz rozpoczął tam wielki remont. Owe przedsięwzięcie wzbudziło sprzeciw mieszkańców ze względu na naruszenie zabytku jakim jest kamienica, a także ich spokoju i bezpieczeństwa. Lokatorzy wspominają o trzęsących się ścianach, hałasie i pobiciu jednego z mieszkańców. W wyjaśnienie sprawy włączył się Pomorski Wojewódzki Konserwator Zabytków, a także politycy i prawnicy.
.
3) Aneta jest nauczycielką śpiewu. Od urodzenia choruje na mukowiscydozę. Kobieta ma 28 lat i żyje dzięki codziennym lekcjom, których udziela swoim uczniom –rehabilituje dzięki temu swoją przeponę i układ oddechowy. Potrzebuje jednak nie refundowanego w Polsce leku Celem nagłośnienia jest zbiórka pieniędzy na bardzo drogi lek, który nie jest refundowany w Polsce, mimo że bardzo skuteczny i przedłuża życie chorych. Aneta dzieli swój trudny los ze swoim mężem i maleńkim synkiem, którego urodzenie jest cudem w obliczu mukowiscydozy. Lek należy przyjmować do końca życia, tak więc każdy miesiąc kosztuje ją ogromne pieniądze, których zaczyna brakować.