Sprawa dla reportera

1) Mąż Magdaleny zginął w wypadku samochodowym osierocając córki. Kobieta nie zgadza się z decyzją prokuratury o umorzeniu śledztwa. Zarzuca jej wiele błędów, między innymi niewzięcie pod uwagę tachografu czy nieprzesłuchanie kluczowych świadków zdarzenia. Pragnie dociec sprawiedliwości i znaleźć winnego śmierci męża. Zależy jej także na odszkodowaniu, które bardzo pomogłoby w powrocie do normalnego życia i wychowaniu osieroconych dzieci.
2) Ten konflikt sąsiedzki trwa od wielu lat. Głównym zarzewiem sporu jest nieprzeprowadzone rozgraniczenie działek pomiędzy sąsiadującymi gospodarstwami. Nasza bohaterka oskarża rodzinę sąsiada o to, że np. wylewają nieczystości na jej pole, strzelają petardami tuż pod oknem jej domu, nieprawidłowo ogrodzili swoją posesję co powoduje, że jej kury i gęsi przedostają się na podwórko. Natomiast zdaniem sąsiadów, jest ona osobą z natury konfliktową i np. groziła sąsiadowi widłami. Narastające uszczypliwości doprowadziły panią Barbarę na skraj załamania i z błaganiem prosi o pomoc.
3) Kolejni rodzice dziecka chorego na rdzeniowy zanik mięśni błagają o pomoc w zbiórce pieniędzy na najdroższą terapię lekową na świecie. Wokół potrzebującej Amelki zgromadziło się mnóstwo ludzi dobrej woli, swoim talentem służą tez miejscowi tancerze zumby, którzy organizują ogólnopolskie maratony w tej dyscyplinie czym pomagają nagłośnić zbiórkę. Niestety matka dziecka doświadcza również wielu nieprzyjemności i hejtu związanego ze zbiórką. Dostaje propozycje matrymonialne i erotyczne w zamian za wpłatę pieniędzy na jej chore dziecko.