Sprawa dla reportera

1) Jest młodą, uzdolnioną dziewczyną. Niestety choruje na mukowiscydozę. Jej starsza siostra pół roku temu przegrała walkę z tą samą chorobą. Śmierć najbliższej osoby spowodowała, że stan naszej bohaterki dramatycznie się pogorszył. Nadzieją na przedłużenie i poprawienie jakości życia jest zebranie pieniędzy na leczenie nierefundowanymi lekami przyczynowymi, których koszt to ok. 80 tys. miesięcznie. Rodziny nie stać na tak ogromny wydatek co miesiąc, dlatego proszą widzów programu o pomoc.
2) Wracamy do sprawy chorującej na mukowiscydozę Moniki - młodej, wrażliwej misjonarki, która razem z ojcem wyjeżdżała do Afryki, żeby pomagać potrzebującym afrykańskim dzieciom. Dzięki wsparciu widzów Monika zebrała ok. 400 tys. na zakup nierefundowanych leków przyczynowych, których przyjmowanie uratowało jej życie i znacznie poprawiło jego jakość, ponieważ Monika nie musi już nieustannie korzystać z aparatu tlenowego.
3) Przypominamy też historię losów niepełnosprawnej pani Wacławy, która wraz z chorym synem mieszkała w baraku, ponieważ spalił się jej dom rodzinny. Pierwsze noce po pożarze Wacława spędziła w stajni na sianie. Jej dramatyczna historia poruszyła serca widzów, którzy wsparli zbiórkę na nowy dom.
4) Wracamy też do Laury. Dziewczynka urodziła się zdrowa. Po pewnym czasie dziecko przestało rozwijać się prawidłowo. Rodzice – młodzi lekarze usłyszeli drastyczną diagnozę: rdzeniowy zanik mięśni typu SMA1. Rodzina zbierała pieniądze na najdroższy lek świata, którego koszt to ok. 9 mln złotych. Dzięki uprzejmości Caritas widzowie wsparli Laurę. Udało się zdążyć z pomocą i już dziś dziewczynka sama siedzi, co do tej pory przy postępującym zaniku mięśni było to niemożliwe.
5) Diana nazywana „Calineczką”, urodziła się z bardzo rzadką chorobą genetyczną - dysostazą Jansena. Jest jedną z sześciu osób na świecie z tą skomplikowaną wadą – potwornie zdeformowanymi nogami i kręgosłupem. Każdy krok sprawia jej ból. Mimo to dziewczyna wstydzi się prosić o pomoc. Uważa, że są osoby bardziej potrzebujące. Siłę do życia znajduje w poezji ks. Twardowskiego. Po emisji programu, dzięki pomocy widzów, udało się zebrać ok. 600 tys. złotych na jej leczenie. Diana przeszła już operacje obu nóg. Rozpoczęła rehabilitację, żeby bez bólu móc pokonać więcej niż 2-3 kroki. Jak sama mówi, cieszy się z tego, że przybyło jej 10 cm wzrostu, a bólu ubyło.
6) Na koniec wracamy do historii pana Wiktora, który prowadził warsztat samochodowy. Mężczyzna był zmuszony wziąć kredyt na rozwój firmy. Aby spłacić zadłużenie chciał sprzedać nieruchomość, jednak bank się nie zgodził. Komornik, który prowadził postepowanie egzekucyjne, rażąco zaniżył wartość majątku, po czym sprzedał go bez przeprowadzenia publicznej licytacji za kwotę nieco ponad 100 tys. zł. Dzięki pomocy ekspertów udało się porozumieć z wierzycielami, zadłużenie jest spłacane, a nasz bohater czeka już tylko na odszkodowanie od nieuczciwego komornika.