Sprawa dla reportera

1) Wstrząsająca historia młodej dziewczyny, która cierpi na zaburzenie odżywiania - anoreksję. Choroba ta dotyka każdej cząstki człowieka, wyniszcza nie tylko ciało, ale i psychikę. Chorująca na nią Aleksandra jest u kresu sił. Każdy dzień to jak wyprawa na Mount Everest. Jak sama o sobie mówi – nigdy nie akceptowała siebie i swojego ciała. Problemy z odżywianiem zaczęły się od nieszczęśliwej miłości i oczekiwaniach idealnej postaci. Obecnie dziewczyna waży zaledwie 35 kg, co jest śmiertelnie niebezpieczne. Rodzina musi ukrywać przed nią leki, z obawy przed przedawkowaniem. Aleksandra przebywała w wielu ośrodkach i szpitalach, jednak leczenie nie przyniosło skutku. W jednym z ośrodków jest zadłużona na kilkadziesiąt tysięcy złotych, a komornik prowadzi egzekucję.
2) W latach dziewiędziesiątych Kazimiera razem z mężem aktem darowizny przekazali synowi niezabudowaną część gospodarstwa. Wszystko było dobrze do czasu, aż obdarowany w raz z żoną sprzedali majątek kuzynowi. Po pewnym czasie wyszło na jaw, że trakcie spisywania aktu darowizny notariusz pomylił numery działek i okazało się, że Kazimiera przekazała synowi w darowiźnie działkę zabudowaną domem, w którym mieszka. Według rodziny, kuzyn wykorzystał pomyłkę, kupił około ośmiohektarowe gospodarstwo za 9 tys. zł. wiedząc, że w jego skład wchodzi również dom razem z ciotką. Sąd pierwszej instancji przyznał rację Kazimierze, uznał pomyłkę notariusza jednocześnie prostując w aktach notarialnych numeracje działek. Niestety w drugiej instancji, szala przechyliła się na korzyść kuzyna, a ten obecnie żąda od kobiety wydania nieruchomości.
3) Olga to malutka dziewczynka z Wielkopolski, która choruje na rdzeniowy zanik mięśni. Rodzina oraz lokalna społeczność mobilizuje się w walce o najdroższy lek świata. Wśród wolontariuszy jest m.in. Arkadiusz numizmatyk, który wystawia na licytacje monety ze swojej kolekcji - a ta jest bardzo pokaźna i cenna, ponieważ są w niej m.in. monety z czasów Cesarstwa Rzymskiego czy Wojny Trojańskiej. Cena za zdrowie i życie Olgi jest bardzo wysoka – to 9 mln zł.