Sprawa dla reportera

1) Jan czuje się pokrzywdzony przez swojego syna, któremu przepisał cały majątek życia. Uczynił to, jak twierdzi, z powodu swojej poważnej choroby. Po przepisaniu domu relacje między ojcem a synem zmieniły się diametralnie. Syn zaczął oskarżać ojca m.in. o znęcanie się psychiczne i fizyczne nad rodziną oraz uniemożliwia mu korzystanie z domu. Ponadto Jan został oskarżony i kilkunastokrotnie skazany za zadymienie domu z powodu gotowania siemienia lnianego, za zniszczenie monitoringu zainstalowanego w domu, czy za załatwianie swoich potrzeb fizjologicznych na samochód syna. Jak się okazuje, Jan nie jest jedynym pokrzywdzonym. Jego syn miał rzekomo wykorzystać niepełnosprawność brata Jana i w niewyjaśnionych okolicznościach przejął również jego gospodarstwo. Zarówno Jan jak i jego brat próbowali unieważnić akty darowizny, jednak ich starania okazały się bezskuteczne.

2) Sprawa kilku rolników, którzy czują się pokrzywdzeni przez sąsiada. Jednego z nich miał podstępem doprowadzić do podpisania umów kredytowych na kilkaset tysięcy złotych oraz sprzedać należące do niego krowy. Kolejna z pokrzywdzonych osób pożyczyła oskarżonemu sąsiadowi ok. 50 tys. zł. Do dziś pożyczki nie spłacił, ponadto rzekomo ucieka z majątkiem i przepisał wszystko na swą partnerkę życiową.

3) Edwin od dziewięciu lat dąży do poznania prawdy w sprawie śmierci swojego ojca – zasłużonego w Suwałkach lekarza ginekologa. 83-letni wówczas ojciec Edwina trafił do szpitala ze stanem zapalnym barku. Zanim uzyskano wyniki badań pacjent został skierowany do hospicjum. Po dwóch dniach od wypisania do hospicjum okazało się, że jest zarażony gronkowcem złocistym. Edwin twierdzi, że zbyt wcześnie podjęto decyzję o wypisaniu jego ojca do hospicjum, przez co nie wdrożono odpowiedniego leczenia. W hospicjum ojciec zaczął gorączkować, podjęto decyzję o przetransportowaniu go do kolejnego szpitala, gdzie po kilku dniach zmarł na sepsę. Prokuratura nie dopatrzyła się nieprawidłowości w leczeniu i umorzyła sprawę.