Sprawa dla reportera

1) Dwie przedsiębiorcze kobiety, matka i córka wyspecjalizowały się w produkcji i sprzedaży ekologicznego miodu. W pewnym momencie swojego życia matka postanowiła poddać się kompleksowej metamorfozie, która odmieniła nie tylko jej wygląd zewnętrzny, lecz również wnętrze i spowodowała, że z cichej, tzw. „kury domowej” stała się pewną siebie, elegancką businesswoman. Jak twierdzą bohaterki reportażu – ta przemiana nie spodobała się mężowi kobiety, który zarzucił ją oskarżeniami o zdrady i próbował umieścić w szpitalu psychiatrycznym. Ostatecznie małżeństwo się rozpadło, jednak nie została rozstrzygnięta sprawa podziału ogromnego małżeńskiego majątku. Matka i córka wyprowadziły się z domu rodzinnego, ponieważ – jak twierdzą – zazdrosny mąż doprowadził go do ruiny. Zamknął również przed nimi rozlewnię miodu. Sytuacja finansowa kobiet jest zła, dlatego proszą o wsparcie i pomoc w poprowadzeniu spraw sądowych i walce o prawdę.

2) Starsze, schorowane małżeństwo z niepełnosprawnościami, z Podlasia przepisali cały swój majątek – drewniany domek, gospodarstwo i kilka hektarów ziemi pod Białymstokiem – znajomym w zamian za opiekę i dochowanie ich do śmierci. Jak twierdzą sąsiedzi, którzy zgłosili nam tę sprawę, sytuacja życiowa małżeństwa jest dramatyczna. Nie mają łazienki, nie mają siły by ogrzewać dom, a obdarowani nie wywiązują się obowiązków. W sądzie trwa sprawa o zwrot darowizny.

3) 23-latek z Tarnowa, jako nieślubne dziecko swojej matki był w rodzinnym domu katowany przez przyrodnie rodzeństwo. Kiedy chłopakowi udało się uciec od swoich oprawców, wydarzył się cud – na jego drodze stanął obcy człowiek, którzy przyjął go pod swój dach i zaopiekował się nim. Okazało się, że chłopak zmaga się z zaniedbaną, nieleczoną dotychczas ciężką chorobą wzroku i słuchu. Nadzieją mogą być komórki macierzyste, na które potrzebne jest kilkadziesiąt tysięcy złotych, na co go nie stać.