Sprawa dla reportera

1) Sprawa ponad 100 klientów jednego z parabanków, którzy stracili oszczędności życia na łączną kwotę ponad 6 mln złotych. Właściciel parabanku został skazany na karę pozbawienia wolności za stworzenie piramidy finansowej. Sąd zobowiązał go też do naprawienia szkody, czyli do zwrotu pieniędzy pokrzywdzonym. Komornik nie może jednak wyegzekwować należności, ponieważ w międzyczasie skazany mężczyzna wyzbył się majątku.

2) Historia samotnej matki dwójki dzieci, która na skutek wypadku zapadła w śpiączkę i stała się osobą niepełnosprawną, wymagająca pomocy w codziennym życiu. Tymczasowym opiekunem dla ofiary wypadku została wyznaczona jedna z jej sióstr. Przez kilka miesięcy opiekowała się naszą bohaterką oraz dysponowała pieniędzmi z przyznanego jej odszkodowania. Ostatecznie oddała swoją siostrę do hospicjum. Obecnie opiekę nad niepełnosprawną kobietą przejęła jej druga siostra, który walczy o odzyskanie pieniędzy z odszkodowania.

3) Dramatyczna historia ponad 90-letniej samotnej, schorowanej kobiety, która za obietnicę opieki i przyjęcia jej jako domownika, oddała swoją ojcowiznę sąsiadom. Jak twierdzi, przez kilka lat była głodzona i nieszanowana przez obdarowanych. W międzyczasie dom kobiety się zawalił, a opiekę nad nią przejęła inna sąsiadka. Seniorka chciałaby cofnąć darowiznę, odzyskać dom oraz swoją ziemię.