Sprawa dla reportera

1) Agata twierdzi padła ofiarą stalkingu. Od kilku lat jest nękana psychicznie przez rodzinę swojego byłego przyjaciela - otrzymuje setki wulgarnych sms-ów, a jej wizerunek został opublikowany na portalach erotycznych. Została nawet fałszywie oskarżona o ukrywanie zwłok dziecka w lodówce i w ogródku. Kobieta załamała się, straciła pracę, trafiła do szpitala psychiatrycznego. Zamknęła się w czterech ścianach, a jej jedynym ukojeniem jest czytanie książek. Akt oskarżenia przeciwko nękającym ją osobom trafił do sądu. Oskarżeni w odwecie zarzucili jej, że to ona nęka ich. Kobieta otrzymała dozór policyjny i zakaz zbliżania się do rzekomo pokrzywdzonych.

2) Paweł– myśliwy z Dolnego Śląska dziesięć lata temu był naganiaczem w polowaniu, w którym gościnnie brali udział myśliwi z Francji. Mężczyzna został znaleziony w lesie z roztrzaskaną głową, w bardzo ciężkim stanie. Uczestnicy polowania zeznali, że prawdopodobnie został zrogowany przez jelenia. Przez kilka lat rodzina żyła z tym przeświadczeniem. Pewnego dnia wyszło na jaw, że Paweł prawdopodobnie został postrzelony. Sprawa w prokuraturze trwa od kilku lat. Jest zawieszona, ponieważ nie można ustalić miejsca zamieszkania cudzoziemców biorących udział w polowaniu.

3) Mirosława z Łodzi zgłosiła się do nas z prośbą o pomoc jej byłemu mężowi. Mężczyzna mieszka w bardzo trudnych warunkach – na ostatnim piętrze zdewastowanej kamienicy, bez bieżącej wody i łazienki. Małżeństwo przez 45 lat nie miało ze sobą kontaktu. Kobieta codziennie odwiedza byłego męża – myje go, przynosi mu jedzenie i sprząta mieszkanie. Od dłuższego czasu stara się dla niego o miejsce w domu pomocy społecznej.