Sprawa dla reportera

1) Filipek z Podlasia choruje na SMA1 - rdzeniowy zanik mięśni. Rodzice chłopca – psycholog szkolna i pracownik PKP – zbierają pieniądze na najnowocześniejszą terapię genową, której koszt to ok. 2,5 mln dolarów. Stan Filipka z dnia na dzień się pogarsza, chłopiec nie jest w stanie już samodzielnie siedzieć. Dodatkowo diagnozę chłopca opóźniła pandemia. W walce o lek rodzinę wspiera wspaniała lokalna społeczność, która organizuje koncerty, licytacje i zbiórki. Jedną z osób najmocniej zaangażowanych w zbiórkę jest Zenon Martyniuk, który zgłosił sprawę Filipka do programu. Wesprzeć chłopca w walce z chorobą mogą też widzowie/
2) Gościmy w domu rodzinnym Zenka Martyniuka. Mama pana Zenona opowie o dzieciństwie syna oraz o jego drodze do sukcesu.
3) Przedstawimy sprawę dziadków 4-letniego dziecka, którzy nie mogą pogodzić się z decyzją sądu o nakazie powrotu dziewczynki do biologicznego ojca. Dziewczynka ma wrócić do Kanady, gdzie się urodziła i mieszkała z rodzicami do momentu, kiedy okazało się, że jej matka zachorowała na nieuleczalny nowotwór. Rodzina wróciła wówczas do Polski. Kiedy matka zmarła, dziewczynką zajęli się dziadkowie, którzy jednocześnie sądownie pełnili dla niej funkcję rodziny zastępczej. Dziadkowie nie mogą pogodzić się z decyzją sądu rodzinnego o wydaniu dziecka za ocean.