Sprawa dla reportera

1) 19-letnia Julia dwa lata temu uległa wypadku komunikacyjnemu. Sprawcą wypadku był kolega, który kierował samochodem pod wpływem alkoholu i narkotyków. Został skazany na karę więzienia. Julia jest w śpiączce. Została cudem uratowana przez specjalistów. Rodzina żyje w bardzo trudnych warunkach, nie stać ich na kosztowną rehabilitację Julii. Rodzice Julii przy pomocy firmy ubezpieczeniowej złożyli do sądu pozew o odszkodowanie za obrażenia doznane w wypadku na kwotę ok 2 mln zł. Rodziny jednak nie było stać na wpłatę 100 tys. zł. kosztów sądowych. sąd odrzucił ich wniosek o zwolnienie z opłaty tak wysokiej kwoty i zwrócił pozew.

2) Historia Bartłomieja, który od roku walczy o kontakty ze swoim synem. Jak twierdzi, matka dziecka mimo postanowienia sądu o kontaktach, uniemożliwia mu widzenie się z dzieckiem. Ponad to, kiedy mężczyzna przyjeżdża po dziecko w wyznaczonych przez sąd terminach, kobieta wzywa policję i oskarża Bartłomieja o nękanie jej.

3) Historia kilkunastomiesięcznej Antosi, która choruje na śmiertelną chorobę SMA1 – rdzeniowy zanik mięśni. Rodzice Antosi zbierają finanse na leczenie najdroższym lekiem świata, którego koszt to 2,5 mln dolarów. Dzięki uprzejmości Caritas Polska staramy się pomóc Antosi w walce o życie.