Sprawa dla reportera

1) Kilkunastomiesięczny Kubuś choruje na śmiertelną chorobę - rdzeniowy zanik mięśni. Kuba ma brata bliźniaka, który jest zdrowy. Obaj chłopcy po porodzie zostali wysoko ocenieni w skali Apgar. Jednak po kilku miesiącach rodzice zaczęli zauważać, że podczas gdy jedno z ich dzieci rozwija się książkowo, drugie przestaje poruszać rękami i nogami, nie podnosi główki, coraz ciężej oddycha. Obecnie Kubuś nie je już samodzielnie, ma założoną rurkę tracheostomijną. Rodzice Kuby szukają pomocy w zbiórce na najdroższy lek świata, którego koszt wynosi 2 mln dolarów. W pomoc zaangażowała się lokalna społeczność.
2) Pan Stefan jest producentem jaj ekologicznych, prekursorem wprowadzenia na rynek tzw. jaj nowej generacji z kwasami omega 3. Ekologiczne gospodarstwo i działalność naszego bohatera były wielokrotnie nagradzane i doceniane. W zeszłym roku w jednym z jego kurników została wykryta salmonella. Rolnik skarży się, że nieprawidłowo przeprowadzane i uciążliwe kontrole weterynaryjne doprowadziły jego gospodarstwo do upadku. Kury pana Stefana zostały sprzedane do firmy zajmującej się produkcją pasztetu. Jak twierdzi, za kilka tysięcy zdrowych sztuk zapłacono mu łącznie 64 zł. Obecnie kurniki stoją puste, rolnikowi został do wywiezienia obornik, którego utylizacja kosztuje ok. 200 000 zł, a rolnik stanął przed groźbą licytacji majątku.
3) Anna od pół roku nie ma kontaktu z dwójką swoich dzieci. Pomimo postanowienia sądu o opiece naprzemiennej, ojciec dzieci porwał je i wywiózł do innego miasta. Jak wynika z relacji matki, dzieci przebywają prawdopodobnie w okolicach Ostrowi Mazowieckiej a opiekę nad nimi sprawuje teściowa. Anna prowadzi poszukiwania na własną rękę, często nocuje na klatkach schodowych bloków, w których mogą przebywać uprowadzone dzieci. Policja odmawia udziału w poszukiwaniach, ponieważ mąż Anny ma pełnię praw rodzicielskich.