Sprawa dla reportera

Zajmujemy się sprawą Małgorzaty, która rozpaczliwie walczy o prawo do widywania się ze swoją córką. Decyzją Sądu dziewczynka ma mieszkać z ojcem, a Małgorzata ma przyznane jedynie kontakty. Jak twierdzi, były mąż odseparował ją całkowicie od córki, nie wywiązuje się z decyzji sądu.

W drugiej części historia pani Agaty, która walczy o prawo własności do mieszkania po swoich zmarłych dziadkach w kamienicy na warszawskim Żoliborzu. Małżeństwo mieszkało w niej od lat sześćdziesiątych. W 1990 roku kupili od Urzędu Miasta zajmowany lokal, z przyrzeczeniem podpisania aktu notarialnego prawa własności. Dziadkowie Agaty walczyli o podpisanie aktu do samej śmierci - prawie 30 lat. Nigdy nie uzyskali prawa
własności, ponieważ toczy się postępowanie o zwrot kamienicy spadkobiercom przedwojennych właścicieli, którzy stracili nieruchomość na podstawie Dekretu Bieruta.

W trzeciej części powracamy do kilku spraw reprywatyzacji warszawskich kamienic, które przez ostatnie dwadzieścia pięć
lat były obiektem interwencji „Sprawy dla reportera”.

W ostatniej części historia niepełnosprawnego Piotrusia, który wraz z rodzicami mieszka nieopodal serialowych Wilkowyj.
Chłopiec od urodzenia choruje na dystrofię mięśniową. Rodzice Piotrusia własnymi siłami zaczęli budowę nowego domu, jednak niezbędne jest im wsparcie finansowe w jej dokończeniu.