Sprawa dla reportera

1) Konflikt sąsiedzki, który od lat niszczy życie zwaśnionych rodzin. W sprawę zaangażowane są policja, prokuratura, sądy, straż pożarna, inspekcje ochrony środowiska, miejscowe władze i weterynarze. Sąsiedzi nagrywają swoje wzajemne poczynania, m.in. rzucanie petard, niszczenie ogrodzeń, dewastacje budynków, samochodów, liczne wyzwiska i groźby.
2) Historia 27- letniej Diany, która urodziła się z bardzo rzadką chorobą genetyczną - dysostazą Jansena. Jest jedną z sześciu osób na świecie z tą skomplikowaną wadą – potwornie zdeformowanymi nogami i kręgosłupem. Każdy krok sprawia jej ból. Mimo to dziewczyna wstydzi się prosić o pomoc. Uważa, że są osoby bardziej potrzebujące. Siłę do życia znajduje w poezji ks. Twardowskiego. Lekarze w Polsce nie widzą dla kobiety możliwości leczenia. Jedyna nadzieją Diany jest dr Paley, jednak koszt tej operacji wynosi po 500 tys. na każdą nogę, na co jej nie stać.
3) Wracamy do sprawy starszej, schorowanej pani Zofii i jej syna, którzy mieszkali w walącej się drewnianej chacie bez łazienki. Oboje nasi bohaterowie są niepełnosprawni. Dzięki pomocy widzów udało się zebrać ok. 50 tys. zł. na poprawę warunków mieszkaniowych, m.in. została wyremontowana łazienka, syn pani Zofii zamieszka w kontenerze mieszkalnym podarowanym przez miejscowe władze.
4) Na koniec przypominamy też historię Oliwki, której losy i walkę śledzimy od lat. Dziewczynka choruje na jamistość rdzenia kręgowego, co uniemożliwia jej samodzielne chodzenie. Dzięki widzom udało się zebrać 100 tys. zł. na operację Oliwki w Barcelonie. Operacja zakończyła się sukcesem i Oliwka postawiła pierwszy krok.