Sprawa dla reportera

1) Waldemar kilka lat temu potrącił rowerzystkę – teściową swojego brata. Kobieta doznała wielu obrażeń. Mężczyzna został skazany za spowodowanie wypadku i spędził w areszcie kilka miesięcy. Poszkodowana kobieta wystąpiła do sądu o zadośćuczynienie i rentę. Sąd nakazał sprawcy zapłatę 120 tys. zł zadośćuczynienia i dożywotnią rentę w wysokości 1800 zł. Mężczyzna spłaca odszkodowanie, ale nie stać go na płacenie renty. Obawia się licytacji swojego gospodarstwa.

2) Wracamy do sprawy sprzed 10 lat. Jarosław Dyks z Bydgoszczy, kilkanaście lat temu został pobity przez dziewięciu sprawców. Sąd zasądził od nich 1 mln złotych odszkodowania oraz dożywotnią rentę w wysokości 4,5 tys. zł. Jak twierdzą rodzice Jarka, sprawcy pobicia skutecznie unikają płacenia zasądzonych pieniędzy. Dług na rzecz Jarosława wynosi dziś ok. 3,5 mln złotych. Rodzice potrzebują wsparcia finansowego na leczenie i rehabilitację syna.

3) Marlena to samotna matka kilkuletniej Natalki i 17- letniego Fabiana. Dzieciaki są niepełnosprawne – Natalka choruje na rdzeniowy zanik mięśni. Niezbędna jest pomoc finansowa na najdroższy lek świata – 9 mln zł. Brat Natalki - Fabian od urodzenia ma bielmo oka. Ponadto matka szuka pomocy w pełnym zdiagnozowaniu syna, ponieważ ma on zaburzenia psychiczne.

4) Przypominamy też historię rodziny z okolic Kampinosu, która od kilku lat walczy z urzędami, parkiem kampinoskim o wydanie pozwolenia na budowę domu. Jak twierdzą pokrzywdzeni, urzędy bezprawnie włączyły ich działkę w obszar parku, co uniemożliwia im wydanie zgody na budowę. Naczelny Sąd Administracyjny wydał wyrok, dzięki któremu wszystkie dotychczasowe decyzje urzędów zostały cofnięte.

5) Pokazujemy tez dalsze losy naszego bohatera Sebastiana z Buska Zdroju. 5-letni chłopiec choruje na bardzo rzadką chorobę serca. Jedynym ratunkiem była skomplikowana operacja w Stanach Zjednoczonych. Dzięki pomocy widzów programu udało się zebrać znaczną kwotę na ten cel.