Sprawa dla reportera

1) 21-letni raper ze Śląska w wypadku pod kołami pociągu stracił dwie nogi i rękę. Okaleczony chłopak nie zaprzestał tworzenia muzyki. Mimo swojego dramatu i potwornego bólu, z którym się zmaga na co dzień, jest bardzo pogodny i wdzięczny losowi za to, że przeżył. Mężczyzna zbiera pieniądze na protezy kończyn, których koszt przekracza pół miliona złotych.
2) Historia kierowcy samochodu ciężarowego, który został skazany za śmiertelne potrącenie rowerzystki oraz za ucieczkę z miejsca wypadku. Mężczyzna twierdzi, że przez kilka dni nie miał świadomości, że do wypadku w ogóle doszło, ponieważ wydarzył się on nocą, w środku lasu, a rowerzystka była źle oświetlona. Kierowca usłyszał wyrok bezwzględnego więzienia, stracił prawo jazdy oraz musi pokryć koszty zasądzonego kilkusettysięcznego odszkodowania.
3) Sprawa łódzkiej hafciarki, która zmaga się z potwornym bólem po, jak twierdzi, nieudanej operacji kręgosłupa. Jedyną radością w życiu kobiety są jej twórcze pasje – śpiewanie piosenek Anny German oraz pisanie wierszy. Kobieta szuka pomocy w znalezieniu ośrodka rehabilitacyjnego oraz lekarzy, którzy ulżą jej w cierpieniu.