Sprawa dla reportera

1) Historia małżeństwa, które walczy o powrót dwóch córeczek pod ich opiekę. Dziewczynki zostały przekazane do rodziny zastępczej, ponieważ każde z rodziców ma zdiagnozowaną chorobę psychiczną w postaci m.in. zaburzeń urojeniowych. Matka zastępcza wspiera rodziców biologicznych w ich staraniach o przywrócenie im władzy rodzicielskiej. Tymczasem dziewczynki zostały przekazane do adopcji.
2) Sprawa młodej kobiety, która pracowała w Niemczech przy zbiorze truskawek. Autobus, którym jechała do pracy uległ wypadkowi. Nasza bohaterka ma zmiażdżoną miednicę i przeszła liczne operacje. Jak twierdzi, nie otrzymała odszkodowania, ani renty z tytułu wypadku.
3) Mieszkańcy kamienicy w jednej z podwarszawskich miejscowości twierdzą, że zostali „kupieni” wraz z nieruchomością przez nowego właściciela, który utrudnia im codzienne życie. Prowadzi działania jak czyściciele kamienic. Odcina im ciepłą wodę, ogrzewanie, dopuszcza się wyłamywania drzwi, zniszczenia ogrodzenia.
4) Wracamy też do sprawy małżeństwa, które walczyło o powrót dzieci pod ich opiekę. Dzięki pomocy ekspertów „Sprawy dla reportera” oraz urzędników, jedno z pociech wróciło do rodziców.