Sprawa dla reportera

1) Izabela i jej partner Dominik walczą o prawo do opieki nad dwójką swoich dzieci Julką i Natanem. Para przez wiele lat była uzależniona od narkotyków i alkoholu, co doprowadziło do umieszczenia dzieci w rodzinie zastępczej. Ich prawa rodzicielskie są zawieszone, mogą widywać się z dziećmi jedynie w obecności kuratora. Twierdzą, że rodzina zastępcza utrudnia im kontakty z dziećmi. Oboje przeszli terapię, znaleźli pracę i mieszkanie. Kilka miesięcy temu ponownie zostali rodzicami.
2) Mąż Agnieszki przez kilka lat pracował w Szwecji, gdzie był spawaczem. Pewnego dnia mężczyzna trafił do szpitala, gdzie zmarł. Jak wynika z sekcji zwłok, przyczyną śmierci był nowotwór. Ciało sprowadzono do Polski, ale Agnieszce uniemożliwiono jego zobaczenia. Kobieta zwróciła się do prokuratury z wnioskiem o przeprowadzenie ekshumacji, póki co nieskutecznie.
3) Karolina, jej mąż i ich sześcioro dzieci mieszkają w mieszkaniu socjalnym w Konstancinie Jeziornie. Ich lokum to jeden pokój z aneksem kuchennym i toaletą na klatce schodowej. Rodzina myje się w misce, mieszkanie ogrzewają piecem – kozą. Dzieci śpią na materacach na podłodze. Mają jedno biurko, codziennie losują przez ciągnięcie zapałki pierwszeństwo w odrabianiu lekcji. Rodzina bezskutecznie zwracała się do Urzędu Miasta z prośbą o przydział nowego mieszkania.
4) Wracamy do sprawy Basi - Romki z Rawy Mazowieckiej, która wraz z dziećmi mieszkała w bardzo trudnych warunkach. Po emisji programu otrzymała od miasta nowe mieszkanie.