Sprawa dla reportera

1) Marek jest właścicielem tawerny w porcie w Jarosławcu. Mężczyzna wraz z żoną od kilku lat dzierżawi budynek po straży maltańskiej. Wyremontował go i stworzył restaurację. Po pewnym czasie chcąc się rozwijać zapragnął rozbudowy istniejącego budynku. Uzyskał zgodę na dobudowanie budynku, lecz po pewnym czasie urzędnicy cofnęli pozwolenie.
2) Wracamy też do sprawy rybaków z Jarosławca, którym poligon wojskowy uniemożliwia wypływanie w morze i połów ryb. Rybacy mają tylko kilka godzin w ciągu doby na prowadzenie swojej działalności na morzu. Jak twierdzą pokrzywdzeni, wciąż nowopowstające restrykcyjne przepisy doprowadzają do upadku ich firm i rodzin.
3) Pani Magdalena walczy z mężem o prawo do opieki na dziećmi. Kobieta nie wydaje dzieci na widzenie z ich ojcem. W ostatnim czasie została ukarana 43 tys. zł kary za niestosowanie się do postanowienia sądu, dotyczącego kontaktów ojca z dziećmi.
4) Bogdan kilka lat temu przepisał część majątku swojej siostrzenicy, ta zaś przekazała majątek swojej matce. Bogdan czuje się oszukany przez kobiety. Próbował cofnąć darowiznę, jednak nieskutecznie.