Sprawa dla reportera

1) Mariusz jest skonfliktowany ze swoimi rodzicami. Jak twierdzi, wszystko zaczęło się w momencie, kiedy zeznał w sądzie na korzyść swojego szwagra, który miał być rzekomo zdradzany przez żonę. Mariusz wiele lat inwestował w dom, w którym mieszka, jednak formalnie należy on do matki. Mężczyzna założył zakład mechaniczny i blacharski, który również stoi na działce matki. Wielokrotne awantury, pobicia, kończą się interwencjami policji. Syn chciałby zawrzeć z matką ugodę, w której ona przekazuje mu działkę pod zakładem, a on oddaje jej dom. Póki co, jego starania są nieskuteczne.

2) Karolinie odebrano trójkę dzieci do rodzin zastępczych. Powód – złe warunki mieszkaniowe. Dom należy do jej ojca alkoholika, jest w bardzo złym stanie technicznym. Karolina niedawno urodziła czwarte dziecko, obecnie przebywa z nim w domu samotnej matki, ponieważ boi się, że i ono zostanie jej odebrane. Niezbędna jest pomoc materialna i finansowa na remont domu.

3) Pani Barbara choruje na reumatologiczne zapalenie stawów. Stan kobiety jest bardzo ciężki. Jej stopa jest bardzo wygięta przez co chodzenie sprawia jej ogromny ból. Niezbędna jest pomoc w zdiagnozowaniu choroby i leczeniu.

4) Wracamy do sprawy Dariusza, który dwa lata temu w wyniku wypadku samochodowego stracił żonę, a córka jest do dziś sparaliżowana. Rodzina wracała z wakacji, w pewnym momencie ich drogę zajechał samochód. Pan Dariusz chcąc ratować rodzinę, odbił w przeciwną stronę i wjechał do lasu. W wyniku silnego uderzenia o drzewo żona zmarła. Od dwóch lat nie ukarano sprawcy wypadku. Jak twierdzi Dariusz, można go odnaleźć z łatwością, gdyż samochód, który zajechał mu drogę należał do jednej z lokalnych firm ochroniarskich. Prokuratura raz umorzyła śledztwo w tej sprawie. Sąd wytknął wiele nieprawidłowości i zaniedbań w toczącym się postępowaniu i nakazał ponowne zbadanie okoliczności wypadku. Po emisji programu niepełnosprawna córka Dariusza otrzyma komórki macierzyste, korzysta również z darmowej rehabilitacji.