Sprawa dla reportera

1) Nikola zmarła zaraz po urodzeniu. Ciąża jej mamy Magdaleny była książkowa. Dziecko rozwijało się prawidłowo. Kobieta wybrała do porodu cieszącego się bardzo dobrymi opiniami lekarza i szpital. W dniu narodzin dziewczynki nastąpił splot okoliczności, który doprowadził dziecko do śmierci. Jak twierdzi Magdalena, nie było przy niej lekarza, kobieta krwawiła z dróg rodnych, a cesarskie cięcie przeprowadzono zbyt późno. Sprawę bada prokuratura, jednak śledztwo zostało zawieszone z względu na długi termin oczekiwania na opinię biegłych.
2) Iwona to młoda, samotna kobieta, która mieszka w tragicznych warunkach. Jej dom stanowi blaszany kontener, w którym nie ma bieżącej wody. Kobieta ogrzewa go za pomocą tzw. kozy. Jej jedynymi towarzyszami są liczne koty. Marzy o znalezieniu pracy i wodzie. Jak twierdzi, przez lata była uzależniona psychicznie od ojca, przez co nigdy nie założyła rodziny i nie potrafiła zmienić swojego życia.
3) Syn pani Wiesławy Kamil jest uzależniony od alkoholu. Swój dom przepisał ojcu. Kobieta twierdzi, że jej były mąż podstępem zmusił syna do podpisania aktu darowizny. Kamil przyznał, że podczas wizyty u notariusza był pod wpływem alkoholu. Mężczyzna żałuje swojej decyzji i chce odzyskać majątek.