Sprawa dla reportera

1) 12-letnia Paulina została ukryta przez matkę w szpitalu psychiatrycznym. W ten sposób chce uchronić córkę przed odebraniem i umieszczeniem w domu dziecka. Jak twierdzi pani Maria, jej córka była prześladowana w szkole m.in. z powodu biedy. Kiedy dowiedziała się, że ma trafić do domu dziecka chciała popełnić samobójstwo. Sąd stwierdził, że Maria nieświadomie zaniedbuje córkę, poprzez nadmierne uzależnienie jej od siebie i izoluje od świata zewnętrznego, ponadto Paulinka nie zdała do kolejnej klasy z powodu nieobecności w szkole.

2) Mariusz w zeszłym roku zgłosił się do szpitala na zabieg scalenia kości udowej. Przed zabiegiem ostał poddany znieczuleniu w kręgosłup, które doprowadziło do paraliżu. Po zabiegu nie odzyskał czucia, do dziś jest sparaliżowany i porusza się na wózku inwalidzkim, jest pampersowany. Prokuratura prowadzi śledztwo w tej sprawie.

3) Pan Franciszek czuje oszukany i okradziony przez sąsiadów z majątku po zmarłej ciotce. Twierdzi, że sąsiad podstępem podłożył schorowanej i wiekowej ciotce dwa akty notarialne, w których kobieta przekazuje mu cały majątek. Sęk w tym, że dokumenty powstały jednego dnia w dwóch różnych miejscach – jeden w ośrodku pomocy społecznej, a drugi w szpitalu.