Sprawa dla reportera

1) Rafał jest rolnikiem, który uprawia konopie przemysłowe. On jak i inni rolnicy wytwarzają z konopi m.in. oleje, czekolady, herbaty i inne produkty. Mężczyzna jakiś czas temu wyprodukował z nielegalnej konopi olej dla dziecka chorego na nowotwór. Został zatrzymany i oskarżony o nielegalną produkcję i uprawę marihuany. Grozi mu 12 lat więzienia. Od 1 listopada obowiązuje ustawa dopuszczając w Polsce leczniczą marihuanę. Czy pomaga pacjentom i ma zastosowanie w ich leczeniu?

2) Rodzina Wacławków mieszka w bardzo trudnych warunkach kątem u swojej znajomej. Kobieta jest osobą samotną, otoczona kilkoma psami, w domu jest bałagan, grzyb i brud. Jak twierdzi rodzina Wacławków, mimo, że wójt przydzielił im lokal mieszkalny nie mogą w nim zamieszkać, ponieważ dom nie ma ogrzewania, stoi w polu, daleko od szosy i miejscowości.

3) 80-letnia pani Alodia walczy o prawo do opieki na wnuczkiem Adasiem, chorym na Zespół Downa. Przez kilka lat kobieta była rodziną zastępczą dla chłopca, jednak prawdopodobnie ze względu na jej wiek sąd rozwiązał rodzinę, a Adaś trafił do Ośrodka Pomocy Społecznej prowadzonym przez siostry zakonne.