Sprawa dla reportera

1) Dariusz zgłosił się do redakcji w sprawie swojego sąsiada, który rzekomo wyzywa go, grozi jemu i jego rodzinie. Twierdzi, że sąsiad ostrzelał jego samochód z wiatrówki. Wzajemne konflikty znajdują swój finał w prokuraturze i sądach.

2) Pani Grażyna wraz z mężem walczą o odzyskanie pięciorga dzieci. W lipcu trójka z nich została umieszczona w domu dziecka, a dwoje w rodzinie zastępczej. Dzieci odebrano ze względu na brud, który był w mieszkaniu i biegunek, które mogły być jego wynikiem. Powodem było także niesystematyczne chodzenie do szkoły. Rodzice nie mogą pogodzić się z decyzją sądu.

3) Pan Stanisław od kilkunastu lat walczy o odszkodowanie z powodu utraty wzroku w jednym oku. Kilkanaście lat temu mężczyzna doznał uszkodzenia oka w wypadku samochodowym. Otrzymał rentę jednak walka o odszkodowanie okazała się nieskuteczna. Sytuacja materialna jego rodziny jest bardzo trudna, grozi im licytacja mieszkania z powodu braku spłaty kredytu hipotecznego zaciągniętego, kiedy jeszcze był zdrowym człowiekiem i pracował jako ochroniarz.