Sprawa dla reportera

1) Wojciech czuje się okadzony prze żonę. Kilka lat temu miał wypadek, w którym zginęli jego teściowie, a on spędził w szpitalu kilka miesięcy. Doznał ogromnego uszczerbku na zdrowiu, ma problemy z mową, poruszaniem się i psychiką. Otrzymał 500 tys. zł. odszkodowania. Jak twierdzi, żona systematycznie wybierała bez jego wiedzy pieniądze z konta. Tymczasem on został skazany za znęcanie się psychiczne i fizyczne nad nią. Nie może się z tym pogodzić twierdząc, że jego napady agresji są wynikiem uszkodzenia mózgu w trakcie wypadku. Dodatkowo są skazał go na alimenty, których nie jest w stanie płacić, z powodu złej sytuacji finansowej. Konto zajął mu komornik.
2) Kilka lat temu Ewa udała się na zabieg usunięcia pęcherzyka żółciowego. W wyniku trzech operacji ratujących życie i ich powikłań kobieta zmarła. Sprawa trafiła do prokuratury. W trakcie trwania postępowania lekarz odpowiedzialny za przeprowadzenie operacji został zawieszony w wykonywaniu zawodu. D prokuratury trafiły zaś dwie całkowicie różne opinie biegłych sądowych dotyczące przebiegu zabiegów i ewentualnych zaniedbań. Jedna z nich wskazała aż siedem błędów, druga wykluczyła je całkowicie. Lekarz wrócił do pracy. Rodzina nie jest w stanie zrozumcie decyzji śledczych. Chcieliby poznać przyczynę śmierci Ewy.
3) Izabela samotnie w wychowuje niepełnosprawną córkę Claudię i syna, a sama jest osobą niedosłyszącą. Rodzina mieszka w bardzo trudnych warunkach. Dom przecieka, jest grzyb, a woda w studni ma bakterię coli. Ponadto Izabela walczy w sądzie o rentę. Obecnie utrzymuje rodzinę ze świadczeń socjalnych. Niezbędna jest pomoc na remont domu.