Sprawa dla reportera

1) Paulina i jej brat Mateusz, hodują trzodę chlewną. Mężczyzna został aresztowany na trzy miesiące za pobicie byłego partnera Pauliny, policjanta. Jak twierdzi kobieta, brat stanął w jej obronie, chciał odzyskać telefon, który rzekomo skradł jej policjant. Paulina również została oskarżona o pobicie byłego partnera. Mateusz prowadzi gospodarstwo sam. Z powodu jego nieobecności padło kilkadziesiąt świń, a straty w gospodarstwie rosną. Siostra nie może pogodzić się z decyzją sądu o aresztowaniu Mateusza.

2) 27-letnia Katarzyna wraz przyrodnim bratem prowadzi kilkuhektarowe gospodarstwo. Po śmierci ojca Katarzyny doszło do sprawy spadkowej, w której wuj Katarzyny otrzymał po zmarłym bracie część gospodarstwa. Jak twierdzi kobieta, z chwilą otrzymania przez wujka części majątku, zaczął się jej dramat. Krewny utrudnia prowadzenie gospodarstwa, kobieta nie może otrzymać dopłat, a jej sytuacja finansowa się pogarsza.

3) Angelika została potrącona na przejściu dla pieszych, 500 metrów od domu. Dziś jest osobą sparaliżowaną, wymagającą całodobowej opieki rodziny. Mimo dwóch sprzecznych opinii biegłych dotyczących przebiegu wypadku, prokuratura umorzyła śledztwo twierdząc, że do wypadku przyczyniła się zarówno Angelika jak i kierowca samochodu. Z tą decyzją nie zgadza się rodzina kobiety.