Sprawa dla reportera

1) Łukasz walczy o prawo do widywania małoletniej córki. Czuje się pokrzywdzony postanowieniem sądu, który ustalając miejsce pobytu dziecka przy matce, nie zabezpieczył mu żadnych kontaktów z córką. Mężczyzna i jego była partnerka poznali się w internecie i po krótkiej znajomości kobieta zaszła w ciążę. Para zamieszkała wspólnie z rodzicami mężczyzny. Z powodu licznych kłótni i nieporozumień oraz wzajemnych zarzutów w sprawie opieki nad dzieckiem, związek się rozpadł. Sąd przyznał opiekę nad dzieckiem byłej partnerce, mimo, że ta została skazana za napaść na teściową - miała ją pobić zadając cios w tył głowy oraz zaatakować gazem.

2) Sprawa kilku rodzin, które jak twierdzą zostały pokrzywdzone i oszukane przy zakupie mieszkań przez lokalną firmę deweloperską z Grodziska Mazowieckiego. Spółka powstała w wyniku przekształcenia Spółdzielni Samopomoc Chłopska i zaczęła inwestować z budowę bloku. Po pewnym czasie spółka i spółdzielnia weszły w spór prawny co do własności ziemi, na której wybudowano budynek. W konsekwencji deweloper ogłosił upadłość i został powołany syndyk, który sprzedał zrujnowany dziś blok za 160 tyś zł. Nabywcy zapłacili za mieszkania w sumie ok. 2 mln zł. - większość z nich na ten zakup przeznaczyła oszczędności całego życia. Mimo podpisanych umów przedwstępnych do dziś nie otrzymali aktów notarialnych, ani zwrotu pieniędzy. Prokuratura nie dopatrzyła się przestępstwa i umorzyła śledztwo w tej sprawie.

3) Kilkumiesięczny Leon z Łodzi choruje na rdzeniowy zanik mięśni. Mimo szybkiej diagnozy i leczenia lekiem refundowanym, choroba gwałtownie postępuje. Rodzina dokłada wszelkich starań, żeby zebrać pieniądze na najdroższy lek świata. Matka chłopca zrezygnowała z marzeń o własnej karierze aktorskiej i poświęciła się opiece nad śmiertelnie chorym synem. Ojciec Leona wyemigrował do pracy za granicę. Z potrzebnych 9 mln zł. do tej pory udało uzyskać ok. 300 tys. zł. Rodzina potrzebuje wsparcia finansowego.