Minęła dwudziesta

W Brukseli odbył się pierwszy szczyt NATO w wojennej rzeczywistości ataku Rosji na Ukrainę. Kijów już od prawie miesiąca bohatersko odpiera ataki rosyjskiej armii. Przywódcy państw Paktu poważnie biorą pod uwagę zagrożenie dla państw wschodniej flanki NATO. Zapowiadają wzmocnienie Polski, Rumunii, państw bałtyckich, Słowacji. Prezydent Ukrainy zaapelował o wzmocnienie ich sił grupami pancernymi i wsparciem uzbrojeniem. Prezydent Andrzej Duda wskazał, że potrzebne jest zawieszenie broni i wprowadzenie sił pokojowych oraz zaostrzenia sankcji. To samo na szczycie UE podnosi premier Mateusz Morawiecki, Polskie służby specjalne wniosły o wydalenie 45 pracowników rosyjskiej ambasady. Od Putina odsyłają się jego najbliżsi współpracownicy. Jaki będzie scenariusz agresji? Gościem programu jest Michał Marek (ekspert ds. badania dezinformacji).
O sytuacji na froncie w Ukrainie i konsekwencjach braku sukcesów armii rosyjskiej wobec Siergieja Szojgu mówi politolog prof. Piotr Grochmalski.
Jak wygląda doktryna ochrony nieba według NATO? Czy jest możliwe, że zablokuje to rosyjskie naloty na ukraińskie miasta? Komentuje Patrik Fox, ekspert ds. bezpieczeństwa powietrznego.