Minęła dwudziesta

Robert Lewandowski najlepszym piłkarzem roku w rankingu FIFA. Komentują Robert Rzepnikowski, dziennikarz sportowy i Arkaduisz Onyszko, były reprezentant Polski.

Afera disel gate, największy skandal łączący ze sobą gigantyczne oszustwo z lekceważeniem prawa i lekceważenie praw do emisji gazów cieplarnianych wraca po kilku latach jako jeden z ważniejszych problemów Unii Europejskiej. Ta afera to planowe fałszowanie danych o stopniu emisji CO2 do atmosfery przez samochody produkowane przez międzynarodowe koncerny. Niemieccy sędziowie sami twierdzą, że nie są w stanie ocenić tej afery, bo są wybierani politycznie. Za to Polskę oskarżają o upolitycznienie sądów. Elementem tej wielkiej polityki ekologicznej Unii Europejskiej jest handel certyfikatami emisji gazów cieplarnianych. Kwestię ETS do Trybunału Konstytucyjnego chce skierować Zbigniew Ziobro. Skalę problemu oceniają Adam Andruszkiewicz (PiS) i Piotr Borys (PO).

Na koniec o dyplomatycznych rozmowach USA i NATO z Rosją oraz wpływowi tych rozmów na sytuację na wschodzie Europy mówi amerykański politolog i publicysta Jack Jacobs.