Minęła dwudziesta

Trwa ofensywa dyplomatyczna polskiego premiera i spotkania z przywódcami sojuszniczych państw w sprawie hybrydowego ataku wspieranego przez Kreml ze strony reżimu Aleksandra Łukaszenki, Wykorzystywani są do tego nielegalni imigranci, którzy zapłacili grube pieniądze za obietnicę dostania się na teren Unii Europejskiej. Na straży jej granicy skutecznie działają funkcjonariusze polskiej Straży Granicznej, policjanci i żołnierze. Wydaje się, że kryzys na granicy powoli deeskaluje, choć zachowanie tych, którzy chcą się przedrzeć i prowokacyjnych działań białoruskich funkcjonariuszy, staje się coraz bardziej agresywny. W stronę Polaków leci wszystko co jest pod ręką po drugiej stronie. Wydaje się, że po rozmowach szefa rządu w europejskich stolicach zrozumienie sytuacji jest coraz większe. Gośćmi programu są Adam Andruszkiewicz (PiS) i Dariusz Wieczorek (Nowa Lewica).

O atakach na Polskę ze strony wschodniej i dziwnych działaniach po stronie instytucji Unii Europejskiej i Niemiec mówi Waldemar Paruch (politolog).

Na koniec rozmowa z Bjornem Longborgiem, światowym specjalistom w sprawach ocieplenia klimatu, który przyznaje, że kryzys klimatyczny jest wywołany przez człowieka, jednak skutki ekonomiczne przeciwdziałania niemu i ucieczka jedynie w zieloną energię mogą być katastrofalne dla światowej gospodarki.