Minęła dwudziesta

Na południe od Kuźnicy po białoruskiej stronie przy granicy z Polską przebywa duża grupa migrantów, którzy próbowali sforsować granicę, niszcząc zabezpieczenia i atakując polskich funkcjonariuszy. Może być tam od kilkuset do dwóch tysięcy osób. Resort obrony narodowej poinformował, że służbom MSWiA i żołnierzom udało się zatrzymać pierwszą masową próbę sforsowania granicy. Mundurowi używali wobec forsujących gazu łzawiącego. Obecnie migranci rozbili obóz w rejonie Kuźnicy. Pilnują ich służby białoruskie. Reżim Al4eksandra Łukaszenki eskaluje napięcie na granicy z Polską. Gościem programu jest Stanisław Żaryn, rzecznik ministra-koordynatora służb specjalnych.

W drugiej części wydarzenia na granicy komentują politycy: Jarosław Krajewski (PiS) i Grzegorz Rusiecki (KO).

O przebiegu prowadzonej przeciw Polsce i innym krajom Unii Europejskiej mówią Kamil Basaj, założyciel i prezes fundacji INFO OPS Polska oraz Michał Marek, ekspert ds. dezinformacji i propagandy.

Na koniec kryzys migracyjny na granicy polsko-białoruskiej oceniają Bogdan Pęk, radny sejmiku małopolskiego oraz Agnieszka Siewiereniuk-Maciorowska, zastępca red. naczelnego „Kuriera Porannego” i „Gazety Współczesnej”.