Minęła dwudziesta

Po wczorajszej beatyfikacji kard. Wyszyńskiego i matki Czackiej lewicowe środowiska zaczęły krytykować transmisję live z uroczystości, którą wyemitowało TVP. Najgłośniejszym komentarzem w tej sprawie podzielił się na Twitterze prof. Maciej Gdula, który w studiu osobiście odniósł się do sprawy.

Pojawiają się także kwestie dokonań (nie tylko religijnych) nowych błogosławionych, kontrowersyjnych słów Sławomira Nitrasa dot. Kościoła Katolickiego, a także sporu o stosunek bł. kard. Stefana Wyszyńskiego do władz komunistycznych.

W dzisiejszym odcinku także o zaostrzającym się proteście medyków i perspektywach jego polubownego rozwiązania. Z jakimi korzyściami dla Służby Zdrowia wiąże się wprowadzenie Polskiego Ładu? Czy studenci kierunków medycznych, tłumnie uczestniczący w protestach, rozpoczynając edukację powinni podpisywać umowę lojalnościową na pracę w polskich szpitalach i przychodniach?

Gośćmi odcinka byli Maciej Gdula (Nowa Lewica), Jan Kanthak (Solidarna Polska), Jarosław Krajewski (PiS) i Wojciech Król (KO).