Minęła dwudziesta

Premier Mateusz Morawiecki i prezes Jarosław Kaczyński pojechali w Polskę przekonując do programu Polski Ład, który ma przyczynić się do wzrostu gospodarczego i poziomu życia Polaków.

PiS proponuje zmiany w prawie medialnym, w którym zakładane jest przejęcie części udziałów w mediach komercyjnych. Opozycja oprotestowała to jako zamach na wolność słowa. O nowych propozycjach w sprawie mediów dyskutują Artur Łącki (PO) i Adam Andruszkiewicz (PiS).

O podziałach na rynku medialnym i źródłach finansowani, które za nim stoją mówią Tomasz Sakiewicz (Gazeta Polska) i Cezary Gmyz (TVP).

30. lat temu zginął Michał Faltzman, kontroler Najwyższej Izby Kontroli, który odkrył największą aferę finansową w historii Polski, sprawę Funduszu Obsługi Zadłużenia Zagranicznego, w której polskie służby specjalne skupowały polski dług. W aferze skazano Grzegorza Żemka, Danutę Chim i Dariusza Przywieczerskiego, który do dziś jest poszukiwany. Sprawców zabójstwa Faltzmana do dziś nie udało się ustalić. Z tych pieniędzy miały być finansowane fortuny III RP. Sprawę afery FOZZ komentuje Sławomir Cenckiewicz (szef Historycznego Biura Wojskowego).