Minęła dwudziesta

Warszawski sąd zwolnił z aresztu podejrzanego o korupcję byłego ministra transportu Sławomira Nowaka. Decyzją sądu polityk PO musi wpłacić milion złotych poręczenia majątkowego. – Przyjdzie czas na odwojowanie tego wszystkiego. Pewnych blizn i ran już nigdy z siebie nie zdejmę – zapowiedział Nowak. W krótkim oświadczeniu wygłoszonym zaraz po opuszczeniu aresztu były minister w rządzie Donalda Tuska określił postawione mu zarzuty traktuje jako ponury żart oraz przyrównał działania podjęte przez prokuraturę do represji stosowanych wobec opozycjonistów w okresie PRL. Gośćmi programu są Arkadiusz Iwaniak (Nowa Lewica) i sekretarz stanu w KPRM Adam Andruszkiewicz (PiS).

Sprawę podejrzeń wobec Sławomira Nowaka, przyrównywanie jej do prześladowania opozycji antykomunistycznej oraz wolnienia go z aresztu, czego życzył mu Donald Tusk komentują Agnieszka Siewierenik-Maciejowska (Dzień Dobry Białystok) i Cezary Gmyz (TVP).

Telewizja Polska pokazała film z głównymi tezami końcowego raportu podkomisji smoleńskiej kierowanej przez Antoniego Macierewicza, ze scenariuszem tego co miało się wydarzyć 10 kwietnia 2010 r. Na wraku miano znaleźć ślady wybuchowego hexogenu, a w samolocie miało dojść do eksplozji, co było przyczyną tragedii. Tezy raportu i kwestionowanie ich przez media komercyjne i opozycję oceniają Piotr Lisiewicz (Gazeta Polska) i Jakub Maciejewski (Sieci).