Minęła dwudziesta

Komisja Europejska skierowała wniosek przeciwko Polsce w związku z funkcjonowaniem Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego. W uzasadnieniu wskazywała na funkcjonowanie immunitetu sędziowskiego. Instytucje europejskie od dłuższego czasu uzurpują sobie prawo do ingerowania w polski wymiar sprawiedliwości, do czego nie mają żadnych podstaw traktatowych. Polski rząd kwestionuje takie działania. Uznaje to za próbę blokowania reformy sądownictwa w naszym kraju i rozliczenia sędziów, którzy działali na rzecz reżimu PRL lub działaniu przeciw podsądnym. O reformie sądownictwa i Krajowym Programie Odbudowy związanym z odbudową gospodarki po pandemii koronawirua dyskutują Artur Soboń (PiS) i Marek Balt (Lewica).

W drugiej części programu o kontaktach polityków PO i Romana Giertycha z szefem hejterskiego portalu Sok z Buraka Mariusza Kozaka-Zagozdy, który atakował rządzących rozmawiają Cezary Gmyz (korespondent TVP) i Tomasz Sakiewicz (Gazeta Polska).

Na koniec o tym w jaki sposób może potoczyć się na świecie pandemia koronawirusa mówi wirusolog dr Krzysztof Kucharczyk.