Minęła dwudziesta

Właściciele największych światowych portali społecznościowych (Twitter, Instagram, Facebook) podjęli bezprecedensową decyzję o ocenzurowaniu wpisów urzędującego prezydenta USA Donalda Trumpa. Sytuacja jest szeroko komentowana na całym Świecie. Barack Obama alarmuje, że zablokowanie jednego człowieka nie zakończy amerykańskiego konfliktu, a Donald Tusk wyśmiewa Trumpa w swoim internetowym wpisie. To pierwszy tak brzemienny w skutkach przypadek ograniczania wolności słowa przez duże, bogate koncerny. O globalnym znaczeniu decyzji społecznościowych gigantów mówi minister w Kancelarii Premiera Adam Andruszkiewicz (PiS) i Mirosław Suchoń posłem Koalicji Obywatelskiej.

W drugiej części programu o uzurpowaniu sobie praw do cenzury nawet najważniejszych ludzi świata przez koncerny technologiczne dyskutują Aleksander Wierzejski (Radio Wnet) i Ivo Bender (Telewizja EWTN)..

Obecność funkcjonariusz SB lub ich tajnych współpracowników na liście osób zaszczepionych na COVID-19 poza kolejnością, którzy znaleźli się w gronie celebrytów i biznesmenów, w Centrum Medycznym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego komentują Dorota Kania (Gazeta Polska) i Jerzy Jachowicz (Sieci).

Na koniec o raporcie dotyczącym zbrodni wojennych na Ukrainie w czasie agresji rosyjskiej na Donbas i filmie, który powstał na jego podstawie mówi wicemarszałek Sejmu Małgorzata Gosiewska (PiS).