Minęła dwudziesta

Upłynęła kandydatura Adama Bodnara jako Rzecznika Praw Obywatelskich. Na to stanowisko zaproponowano trzy inne kandydatury Piotra Wawrzyka ze strony PiS, Zuzanny Rudzińskiej-Bluszcz popieranej przez Lewicę i PO i Roberta Gwiazdowskiego przez PSL i Konfederację. Problem w tym, że kandydatura musi uzyskać większość w Sejmie i Senacie, a w wyższej izbie większość ma opozycja. Czy uda się dojść do porozumienia, czy też obecny rzecznik, którego wiele wypowiedzi i stanowisk ocenianych jako jawnie polityczne budziły kontrowersje, będzie sprawował swoją funkcję do czasu osiągnięcia porozumienia? Jedną z jego aktywności była obrona środowisk LGBT czy też przywilejów emerytalnych byłych funkcjonariuszy służb PRL. Gośćmi programu są Beata Maciejewska (Lewica) i Adam Andruszkiewicz (PiS).

O przyrównywaniu obecnej sytuacji do totalitaryzmów oraz sporze wokół wyboru RPO dyskutują prof. Grzegorz Kucharczyk (historyk) i Piotr Lisiewicz (Gazeta Polska).

Na koniec o działaniach Adama Bodnara w sprawie uchwał władz samorządowych dotyczących ochrony rodziny i wartości patriotycznych mówi Maciej Świrski (Reduta Dobrego Imienia)