Minęła dwudziesta

Spór o ochronę rodziny i tradycyjnego małżeństwa oraz walka z ideologią LGBT zdominował w ostatnich dniach kampanię przed wyborami prezydenckimi. Opozycja zarzuca prezydentowi Andrzejowi Dudzie i prominentnym politykom Zjednoczonej Prawicy odbieranie praw ludziom ze środowisk LGBT, rządzący bronią, że słowa polityków zostały wyrwane z kontekstu, nikt nikomu praw nie odbiera, a przesłaniem wspieranie tradycyjnej rodziny. Osią konfliktu jest deklarowane do lat przez opozycję uregulowanie sprawy związków partnerskich. Który z kandydatów opozycji ma największe szanse by ewentualnie zmierzyć się z urzędującą głową państwa w drugiej turze wyborów?
Gośćmi Adriana Klarenbacha byli: Gabriela Lenartowicz (PO), Joanna Borowiak (PiS), Marcin Kulasek (SLD) i Włodzimierz Tomaszewski (Porozumienie).

W drugiej części programu o naszym bezpieczeństwie energetycznym i aneksie umowy między PGNiG i Gazpromem na cenę dostaw gazu oraz zwrocie nadpłaconych kwot. Dlaczdego kampanię zdominowała kwestia ideologii LGBT, a nie sprawy inwestycji centralnych i bezpieczeństwa energetycznego oceniają Cezary Krysztopa (Tygodnik Solidarność) i Paweł Badzio (Gazeta Obywatelska).