Minęła dwudziesta

Po tym jak Paweł Adamowicz zadeklarował start na ponowną kadencję prezydenta Gdańska spotkał się s szefem klubu PO Sławomirem Neumannem. Platforma chciała w Gdańsku wystawić inną osobę w związku z zarzutami o zatajenie majątku przez Adamowicza w oświadczeniach majątkowych i niejasnym pochodzeniu tegoż majątku, w sprawie czego toczy się proces przed sądem. Czy Platforma zdecyduje się poprzeć Adamowicza i jakie ma szanse na reelekcję? Oceniają Maciej Kożuszek (Gazeta Polska), Marek Król (Sieci) i Marek Formela (Gazeta Gdańska).
Ruderman Family Foundation organizacja familijna z Bostonu wypuściła antypolski film zarzucający nam „polski Holocaust” i negowanie Holocaustu. To fundacja, która wspierała w kampanii prezydenckiej Hilary Clinton, a dziś uderza w sojusz Donalda Trumpa z Warszawą. W ostatnich tygodniach wobec Polski prowadzona jest negatywna kampania na arenie międzynarodowej zapoczątkowana przez polityków Rosyjskich. Komu może zależeć na atakowaniu Polski i zerwaniu stosunków USA z naszym krajem? Gośćmi w studio są Jan Mosiński (PiS), Witold Zembaczyński (Nowoczesna) i Piotr Apel. Politycy komentują już deklarację startu o reelekcję Pawła Adamowicza.
Na koniec o wojnie informacyjnej prowadzonej wobec Polski i bezpieczeństwie cybernetycznym mówi Kamil Basaj (Fundacja Bezpieczna Cyberprzestrzeń).