Minęła dwudziesta

Ministerstwo nauki przygotowała specjalny projekt, którzy zakłada dezubekizację pracowników naukowych. Osoby, które mają na koncie współpracę z służbami specjalnymi PRL nie będą mogły sprawować kierowniczych funkcji na wyższych uczelniach i otrzymać tytułu profesorskiego. Komentują dr Józef Wieczorek (publicysta), prof. Tomasz Żyro (politolog) i Grzegorz Wołk (historyk IPN) .
W drugiej części programu o politycznych transferach posłów. Po odejściu do Porozumienia Mieczysława Baszko z PSL było zagrożone istnienie klubu parlamentarnego. Na ratunek przyszedł Michał Kamiński z Unii Europejskich Demokratów, który przystąpił do klubu ludowców. W rozmowie również o najnowszym sondażu poparcia dla partii politycznych. Komentują Barbara Chrobak (Kukiz’15), Adam Andruszkiewicz (Wolni i Solidarni) i Paweł Rabiej (Nowoczesna).
Na koniec o politycznej ofensywie rządu i spotkaniu ministra spraw zagranicznych Jacka Czaputowicza z wiceszefem Komisji Europejskiej Fransem Timmermansem oraz sekretarzem generalnym NATO Jensem Stoltenbergiem mówi były dyplomata Ryszard Żółtaniecki (Collegium Civitas).