Minęła dwudziesta

Były szef Służby Kontrwywiadu Wojskowego gen. Piotr Pytel został w środę zatrzymany przez Żandarmerię Wojskową. Do prokuratury został też wezwany inny były szef SKW - gen. Janusz Nosek. – Mamy do czynienia z ludźmi, którzy stoją pod bardzo poważnymi zarzutami i tu nie chodzi o to, że ktoś ukradł pietruszkę, czy pomylił się w oznakowaniu dokumentów. Tu chodzi o coś zupełnie innego. Chodzi o w pełni świadomą współpracę ludzi na szczeblu szefów kontrwywiadu z rosyjskimi szpiegami – mówi szef MON Antoni Macierewicz.
O zezwoleniu Rosjanom na rozpracowywanie polskich, wojskowych służb specjalnych dyskutują Dorota Kania (TV Republika), dr Jerzy Targalski (politolog) i Piotr Woyciechowski (b. członek komisji weryfikacyjnej WSI).
O filmie, w którym sędziowie wychodzą ze spotkania z politykami Platformy z siedziby tej partii i standardach środowiska sędziowskiego dyskutują Witold Zembaczyński (nowoczesna), Adam Andruszkiewicz (Wolni i Solidarni) i Marcin Horała (PiS).
Wizytę najważniejszych sędziów w Polsce w siedzibie Platformy i działanie wymiaru sprawiedliwości komentuje Marek Kubala, ofiara wymiaru sprawiedliwości.