Minęła dwudziesta

W niedzielę na rzeszowskim rynku zostało zaprzysiężonych 500 żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej. Towarzyszyło im 3 tys. żołnierzy 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej, którzy do terytorialnej służby wojskowej wstąpili w ostatnim półroczu. Gościem jest Bartosz Kownacki, wiceminister obrony narodowej.
CBA zatrzymało kolejnych 10 osób w sprawie korupcji w krakowskim Sądzie Apelacyjnym. To m.in. byli i obecni dyrektorzy podkrakowskich sądów. Gościem jest Jan Kanthak, rzecznik prasowy Ministerstwa Sprawiedliwości.

O reformie sądownictwa rozmawiają: Wojciech Reszczyński (tygodnik „Sieci”), Maciej Chudkiewicz (portal Tysol.pl), mec. Jacek Bąbka oraz mec. Artur Wdowczyk.

Na koniec zmiany zaproponowane przez prezydenta w ustawach o Krajowej Radzie Sądownictwa i Sądzie Najwyższym, kolejną ingerencję w nasze sprawy niemieckich mediów i porozumieniu nad kandydaturą Rafała Trzaskowskiego na prezydenta Warszawy komentuje Jarosław Sachajko (Kukiz’15), Łukasz Schreiber (PiS) i Witold Zembaczyński (Nowoczesna).