Minęła dwudziesta

Żyjemy w Europie bez granic, ale m.in. przez napływ uchodźców, bezpieczeństwo w państwach europejskich jest coraz bardziej zagrożone. Ofiarami ataków coraz częściej padają nasi obywatele jak małżeństwo napadnięte w Rimini, kierowca zamordowany w Berlinie, kierowcy atakowani we Francji czy Belgii. Jak państwo polskie powinno dbać o interesy swoje i swoich obywateli? Czy mamy wystarczające instrumenty prawne? Gośćmi programu są Jacek Sasin (PiS) i Piotr Misiło (Nowoczesna).
O pobiciu przez duńską policję po meczu reprezentacji w Kopenhadze polskiego kibica i towarzyszące mu kobiety oraz reakcji polskich władz na to zdarzenie opowiada Anna Oleńko, partnerka pobitego. Incydent ujawnili na nagranych filmach internauci. Sprawę komentuje Piotr Lisiewicz (Gazeta Polska) i Andrzej Dufek (kibic Lechii Gdańsk).
W programie również sprawa rabatu 500 tys. zł dla rodziny Jaruzelskich na zakup willi Przedpełskich na warszawskim Mokotowie. Kupili ją za 42 tys. zł. Interpelację w tej sprawie złożył warszawski radny Jacek Ozdoba, który domaga się od miasta odebrania domu i przekazania prawowitym właścicielom.
Kolejna próba nuklearna Korei Północnej. Zdaniem ambasador USA przy Radzie Bezpieczeństwa ONZ Pjongjang domaga się wojny. Komentuje Hanna Shen (korespondentka „Gazety Polskiej” w Azji).
Na koniec o prowokacyjnej postawie prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza wobec odsunięcia harcerza od odczytania apelu poległych na Westerplatte i odmowie zmiany nazw ulic, których patronami są osoby symbolizujące poprzedni ustrój. Postępowanie włodarza Gdańska ocenia wojewoda pomorski Dariusz Drelich.