Magazyn kryminalny 997

W programie sprawa napadu rabunkowego na dom przedsiębiorcy z Krosna, w której doszło do zabójstwa. Napastnik, po obezwładnieniu żony, z zimną krwią czekał kilka godzin, aż jej mąż wróci z pracy, aby wymusić u niego wydanie pieniędzy. Właściciel dobrze prosperującego kantoru ostatecznie został zamordowany.

W kolejnej edycji tajemniczych zbrodni polskich gangów o zabójstwie Tomasza S. „Komandosa”, który na początku lat 2000 przejął kierownictwo nad gangiem żoliborskim. Oraz spaleniu w jego samochodzie również należącego do Żoliborza Wojciecha K., „Orzecha”.

Przedstawiamy również kolejna sprawę, która po latach ma szansę na rozwiązanie. Obiecywał wspólną przyszłość, mówił, że załatwi wszystko. Kobiety mamił komplementami i czułymi slówkami. Następnie znikał z pieniędzmi. To historia współczesnego „Tulipana”. Pokrzywdzonych może być wiele. Nie tylko kobiety, ale również mężczyźni. Policja na jego trop wpadła w Dobrzyniu Wielkim.

Przypominamy również historię zaginionego małżeństwa z okolic Białej Podlaskiej. Był kwiecień 1992 roku. To nie był łatwy czas dla Marioli i Wiesława, małżeństwa rolników z miejscowości Wisznice–Kolonia niedaleko Białej Podlaskiej. Musieli wychować dwoje dzieci i utrzymać gospodarstwo. Brak pieniędzy często był powodem kłótni. Szansą na przynajmniej częściowe wyjście z problemów, była sprzedaż auta, wówczas niezwykle popularnego Tarpana. I tu zaczyna się niewyjaśniona do dnia dzisiejszego zbrodnia.