Magazyn kryminalny 997

Sprawa zagadkowej śmierci 24-letniego studenta Politechniki Warszawskiej sprzed kilku lat. Chłopak był osobą spokojną, stroniącą od imprez, lubiącym fantasy i gry komputerowe. Rzadko opuszczał akademik. Feralnego dnia pojawił się nad Wisłą w Wilanowie. Śledczy do dziś nie ustalili czy było to zabójstwo czy samobójstwo.

Przypominamy również tajemnicze zbrodnie gangów, do których dochodziło w Polsce w latach 90. I na początku 2000. Wtedy w Polsce trwała wojna ganów z Pruszkowa i Wołomina i powiązanych z nimi grup przestępczych. Ale krwawe rozrachunki prowadzili również gangsterzy z Rosji, Ukrainy czy Armenii.

W programie również o sukcesie policjantów z bydgoskiego Archiwum X. Po latach zatrzymali zabójcę Joanny Sendeckiej – młodej dziewczyny zamordowanej nożem we własnym mieszkaniu.
Powrócimy również do sprawy emerytki z Łodzi, zasztyletowanej we własnym mieszkaniu w biały dzień. Wołania o pomoc nie usłyszeli ani sąsiedzi w kamienicy, ani obecny w mieszkaniu lokator. Jeden ze świadków zauważył natomiast zbiegającego po schodach mężczyznę. Sprawcy do dziś nie zatrzymano.