Magazyn kryminalny 997

Są nowe ustalenia w sprawie zabójstwa warszawskiej działaczki lokatorskiej Jolanty Brzeskiej. Prokuratura Regionalna w Gdańsku ma już ekspertyzę 3D przebiegu zdarzeń w miejscu znalezienia zwłok. Ta sama metoda doprowadziła do przełomu w prowadzonym od 1998 r. śledztwie dotyczącym „oskórowanej” studentki w Krakowie. Podpalone ciało kobiety walczącej z czyścicielami kamienic mafii reprywatyzacyjnej odnaleziono w marcu 2011 w powsińskim Parku Kultury.

Przedstawiamy niewyjaśnioną do dziś sprawę zabójstwa 21-letniej Kamili Wdowińskiej z Częstochowy. Kobieta była fryzjerką. Za trzy miesiące miała urodzić dziecko. 22 listopada 2008 roku, przypadkowy przechodzień tuż przy południowym brzegu rzeki Stradomki, na wysokości ulicy Niepodległości, odnalazł zmasakrowane ciało kobiety.

Dzięki pracy operacyjnej policji i informacjom od widzów do przełomu doszło w sprawie zabójstwa Rafała Z., przy barze z kebabem w Warszawie. Policja dysponuje już portretami pamięciowymi sprawców.

W programie również sprawa zabójstwa i zgwałcenia 86-letniej emerytki Marty J. z Suwałk. 29 marca 1990 roku po dokonaniu bestialskiej zbrodni sprawca okradł mieszkanie kobiety. Na stole policjanci odnaleźli talię kart rozłożoną na dwie części. W środku był as kier i kuchenny nóż ze śladami krwi. W tej historii występują jeszcze stare rosyjskie, złote ruble.