Magazyn kryminalny 997

W zeszłym roku w warszawskiej galerii handlowej nieznany sprawca dostał się do sklepu jubilerskiego. Zrabowany towar wyceniono na 700 tys. zł. Złodziej miał najprawdopodobniej schować się w łazience i czekać na zamknięcie galerii. Następnie kanałami wentylacyjnymi dotarł do sklepu. Czy policja trafiła na jego trop?

Pokazujemy również kulisy „skoku stulecia,, w którym przestępcy zrabowali ponad 8 mln zł z konwoju biura ochrony. Sprawcy otrzymali wieloletnie wyroki, ale ponad 7 mln zł nadal nie odnaleziono.

Przedstawiał się jako „Jack”, chwalił koneksjami, olbrzymim majątkiem i świetną pracą radcy prawnego. W rzeczywistości Paweł K. był urzędnikiem lubelskiego magistratu. Postanowił zostać nowym „Kalibabką”. 38-letni mężczyzna poznawał kobiety w internecie, uwodził, a następnie naciągał na duże kwoty. Wpadł dzięki pracy policjantów zwalczających cyberprzestępczość. Policja podejrzewa, że jego ofiar może być znacznie więcej nie do tej pory ustalono i proszą o anonimowe zgłaszanie się poszkodowanych.

60-letnia Mieczysława Pawica, mieszkanka podsandomierskiej Romanówki, zaginęła w sierpniu 2015 r. Od ponad dwóch lat nie wiadomo co się mogło z nią stać.