Magazyn kryminalny 997

13 stycznia 2000 r. w miejscowości Łosiów na Opolszczyźnie w siedzibie Banku Spółdzielczym odnaleziono ciało palacza, Antoniego L. Spokojnego, uczynnego męża i ojca. Człowieka bez nałogów i długów. Nieznany do tej pory sprawca strzelił mu prosto w serce. Później strzelił jeszcze raz, mierząc w głowę. Sprawcy do dziś nie ustalono.

Przedstawiamy również sprawę z września 2018 r, w której zamordowano starszą mieszkankę Poznania. Ofiarą padła 79-letnia mieszkanka osiedla Jagiellońskiego. Jak miała w zwyczaju, rano wyszła na spacer. Trzy dni później jej ciało znaleziono w zaroślach nad Wartą. Podejrzewanego mężczyznę nagrały kamery monitoringu. Komendant miejski policji wyznaczył nagrodę za pomoc w wyjaśnieniu sprawy.

W programie także sprawa zabójstwa Sławomira L., do którego doszło w lutym 1995 roku w Warszawie. Wtedy w mieszkaniu przy ulicy Malawskiego policjanci odnaleźli zmasakrowane ciało mężczyzny. Ofiara została zamordowana nożem. Z mieszkania zginął jedynie telewizor. I prawdopodobnie tylko tyle warte było życie tego człowieka.